<<  zpět  >>

03.05.2015 18:59

Závody a Český pohár v aquatlonu 2015.

První třetinu triatlonové sezóny máme za sebou. Myslím tím tu aquatlonovou. Naši závodníci v závodech obstáli velice dobře. Je škoda, že odvážných nebylo více, protože aquatlony i duatlony jsou především přípravou na sezónu a vždy ukazují, kde jsou ještě před sezónou rezervy.

Po soustředění v Itálii je vidět, že sportovci jsou dobře připraveni. Dva tituly mistrů republiky v aquatlonu v žákovských kategoriích Lucase Duby a Erika Rozsívala, dva vícemistrovské tituly v dospělých kategoriích Martina Andrše a Terezky Skuhrové. Potěšitelné jsou i osobní výsledky v plavání a běhu. Téměř každý ze závodníků si posunul své osobní maximum v obou disciplínách.

V hodnocení v Českém poháru ČTA 2015 se všichni naši dospělí závodníci umístili v první desítce. Tereza Skuhrová na 3. místě a Jan Žoha, Martin Andrš a Jan Waltr obsadili 7. až 9. místo. Výkony jsou to před triatlonovou částí sezóny slibné a věříme, že i celá sezóna bude úspěšná.

Ještě jedna zajímavost nejenom pro naše závodníky. Možná že to bude i motivace pro všechny členy. Oddíl Tri Ski Horní Počernice v říjnu tohoto roku oslaví 25 let své činnosti. Vzhledem k tomu, že triatlon byl mezi oficiální sporty v tehdejší Československé republice zařazen až v roce 1987, byl oddíl TRI SKI Horní Počernice svým ustavením v roce 1990 zřejmě jedním z prvních pražských triatlonových oddílů.

Takže hodně úspěchů v nadcházející 25. triatlonové sezóně.