<<  zpět  >>

05.08.2016 20:57

Sézóna 2016 v plném proudu.

Poslední červencový víkend byl konečně ve znamení závodů, kde mohli naši borci zúročit svou tréninkovou píli. V pátek se konal v rámci pražského triatlonového víkendu aquatlon pro děti, kde jsme bohužel žádné zástupce neměli, i když se jednalo o skoro domácí půdu. Škoda.

V sobotu už to bylo lepší. Minitriatlonu (0,38 km plavání, 18 km kolo a 4,2 km běh) v rámci TRIEXPERT TRIPrague se zúčastnili Tereza Skuhrová, která ve své kategorii obsadila druhé místo, Veronika Havelková vystoupala na medailové pódium sama, protože neměla konkurenci a Ondra Fisenko ve své kategorii obsadil 10 místo.

V sobotu odpoledne pak přišel na řadu hlavní závod pražského triatlonového víkendu. Na trať poloviční tratě Ironmana 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu, který byl vyhlášen mistrovstvím republiky, vyrazil Martin Andrš. V konkurenci téměř 250 sportovců obsadil celkově 18. místo a v kategorii do 30 let skončil na kvalitním 6. místě. Sportovcům patří obdiv, protože se plavalo ve Vltavě, která v tento den měla pouhých 15 °C. Po plavání ale už všichni měli šanci se ohřát, protože počasí se tento opravdu vydařilo.

To nemohli ovšem říct závodníci nedělních závodů, kdy již počasí bylo chladnější a občas i pršelo. V Táboře se konala tradiční Velká cena E.ON, pohárový triatlon vyhlášený jako mistrovství republiky. I zde jsme měli svá želízka v ohni. V pořadí od nejmladších, v kategorii do 11 let obsadila Kristýna Dvořáková 3. místo a Lukáš Plic 8. místo. V kategorii do 13 let pak pěkně zabojoval Erik Rozsíval a obsadil 8. místo a ve stejné kategorii si vyzkoušel triatlon ve vysoké konkurenci i Adam Pilc. Nakonec naše Tereza Skuhrová, pro kterou to byl druhý závod o tomto víkendu, obsadila v kategorii žen celkově 10. místo.

Díky tomu, že triatlon je všestranný sport, který má více podob, mohli jsme sledovat naše sportovce i na terénním triatlonu v Hradci Králové. Jan Waltr a Jakub Holý zvládli tradiční hradecký závod dobře. Honza Waltr skončil na 4. místě a Jakub na 24. místě ve své kategorii.

Deset našich závodníků bojovalo i o body do celkového hodnocení oddílů. V současné době je náš oddíl na 15. místě v poháru triatlonu. Doufáme, že se v průběhu srpna, kdy bude více závodů, posuneme o něco výše, aspoň na úroveň loňského roku, kdy jsme obsadili 8. místo. Závodníky na to máme, jenom musí také závodit.

Všem triatlonistům oddílů za reprezentaci klubu v první polovině prázdnin děkujeme a v druhé polovině se těšíme i na ostatní.