<<  zpět  >>

25.09.2016 20:25

Naše výsledky v Českém poháru 2016.

Závodní sezóna 2015-2016 je za námi a výsledky jsou spočítány a shromážděny na webu triatlonu http://czechtriseries.cz/race/list, kde si je může každý prohlédnout. Jak obstál oddíl TRI SKI v celostátní konkurenci a jak obstáli naši závodníci? Možná to bude zajímat i naše nové členy, kteří k nám v nastávající sezóně přijdou. Je dobré vědět, do jakého oddílu a konkurence vstupují.

Každý ví, jakých závodů se zúčastnil a jak se po závodě cítil. Zda to byla spokojenost a pocit z dobrého výkonu, byť třeba uprostřed závodního pole nebo pocit, že to mohlo být lepší, protože měl na víc. V případě spokojenosti s výkonem pak pořadí v tabulkách není až tak důležité.

Náš oddíl v hodnocení Českého poháru v Aquatlonu si letos polepšil a z 10. místa v roce 2015, skočil na 7. místo. Bohužel v hodnocení Českého poháru v triatlonu spadl z loňského 8. místa až na 14. pozici. Tento pokles nebyl způsoben zhoršením výkonnosti našich závodníků, ale jejich slabší účastí na závodech. Umístění v první desítce by nám určitě slušelo lépe.

V pohárovém hodnocení jednotlivců máme na stupních vítězů dva závodníky a to Terezu Skuhrovou, která se umístila na 3. místě v ČP v aquatlonu a Honzu Waltera, který dosáhl rovněž na 3. místo v ČP v terénním triatlonu. Pohárové žebříčky rovněž značnou měrou závisí na počtu zvládnutých závodů, takže pokud závodník nemá dostatek započítávaných bodů, nemůže i při dobré výkonnosti pomýšlet na přední umístění.

Jiná situace je však v hodnocení žebříčku jednotlivců, tzv. Czech Power Ranking, kde je hodnoceno nejlepší umístění závodníků v porovnání s celostátní triatlonovou elitou. Výsledkem tohoto hodnocení je pak získání výkonnostních tříd v jednotlivých věkových kategoriích a disciplínách. První výkonnostní třídu tak získali čtyři naši závodníci a to Lukáš Plic (2006) a Kristýna Dvořáková (2005) v aquatlonu, Erik Rozsíval (2004) a opět Kristýna Dvořáková v triatlonu a Martin Andrš (1988) v ½ Ironmanu. Všem závodníkům s I. výkonnostní třídou blahopřejeme. Druhou výkonnostní třídu v aquatlonu má 6 našich závodníků a v krátkém triatlonu rovněž 6 závodníků.

Co dodat závěrem. Máme nadějné závodníky v žákovských kategoriích - nováčka Lukáše, již ostřílené Erika a Kristýnu, výkonnostní sportovce Terezu a Honzu Waltera v krátkém triatlonu a terénním triatlonu a velmi dobrého závodníka na tratích ½ Ironmana Martina, který se svým časem zařadil na 4. místo ve své kategorii a padesátku závodníků s limitem pod 4 hodiny 30 minut v celostátním žebříčku triatlonistů. Máme také další závodníky, kteří mohou být v mladších kategoriích úspěšní a mohou i následovat naše nejlepší. Věříme, že své kvality ještě ukáží.

Do nastávající sezóny všem přejeme hodně zdraví, trpělivosti a chuť do pravidelného sportování.

TrenéřiTOPlist