<<  zpět  >>

23.04.2017 18:37

Aquatlon 2017

Aquatlonový pohárový seriál máme za sebou. Poslední závod byl úspěšnou tečkou při pravém dubnovém počasí, kdy se střídal déšť, slunce i prudký vítr. To ale žádnému závodníkovi nevadilo. A divákům také ne. Plavání v bazénu Prahy 11 se odehrávalo v bouřlivé atmosféře, kterou vytvářeli rodiče i závodníci, kterých se sešlo okolo 280 z oddílů z celé republiky. V tomto prostředí ze sebe všichni vymáčkli vše, co mohli.

V běžecké části, které se odehrála v blízkém parku, se nikdo nenechal rozhodit proměnlivým a špatným počasím a pelášil, co to šlo.

Náš oddíl na mistrovství republiky reprezentovalo celkem 14 závodníků v mnoha kategoriích. Všichni podali statečné výkony, které nám v konečném pořadí vynesly 3. místo v pořadí klubů. To je v konkurenci více než 20 sportovních klubů z celé republiky úspěch. Zasloužili se o to zejména naši nejmladší Ondra a Lukáš Plicovi, Lucas Duba a Erik Rozsíval. Ve svých kategoriích obsadili medailová místa, Ondra byl první, Lukáš s Erikem skončili na druhém místě a Lucas skončil těsně pod stupni vítězů. I ostatních 10 závodníků podalo výkony, které jsou před nadcházející triatlonovou sezónou docela slibné. V plavání obstáli všichni a běh nám ukázal, kde ještě máme rezervy, které musíme z našich závodníků vydolovat.

První část sezóny je tedy za námi, v poháru klubů jsme získali 10. místo, v pohárovém hodnocení jednotlivců skončil Erik na druhém místě a dalších 5 závodníků máme v první desítce. Škoda malé účasti na závodě v Karviné, který se nám tak do bodování v poháru nezapočítal. Při výkonnosti našich závodníků bychom mohli při plné účasti na všech závodech pomýšlet klidně i na třetí místo.