<<  zpět  >>

24.06.2018 22:17

Tréninky 2017 - 2018 končí.

Tréninková sezóna ve školním roce 2017 – 2018 nám pomalu končí a tréninky nahrazují triatlonové závody, které jsou již v plném proudu. S potěšením můžeme konstatovat, že naši závodníci jsou opět vidět. V Českém poháru v aquatlonu jsme v nabité celostátní konkurenci obsadili krásné 4. místo. Triskáči z Počernic (to není hrubka po „r“, ale odvozenina od našeho dlouholetého názvu TRI SKI) se zúčastnili všech závodů tohoto seriálu a vyplatilo se to. Naše sázka na jistotu Ondra Plic hravě smázl všechny soupeře, Erik, Lukáš, Julča, Kristýna, Pavla, Lucas nedali nikomu nic zadarmo a rvali se o přední místa, Honza Walter s Terkou sbírali body v dospěláckých kategoriích a všichni ostatní je podporovali už jen tím, že společně vytvořili skvělou partu. Lucas s Johankou, obě Klárky, Jakubové, Martinové, Adam, Niko, Franta, Filip, Šimon, Petr, Jarda, Jirka, Eli a i další sportovci, kteří se na trénincích pravidelně setkávají se vzájemně motivují, podporují a jsou kamarádi i mimo sportovní aktivity.

Domnívám se, že si nás po letošku budou pamatovat i pořadatelé, protože díky GDPR a striktnímu definování právních subjektů podle směrnic vyšších orgánů, jsme získali pravděpodobně nejdelší název oddílu v republice. Zatímco dříve stačilo TRI SKI HP, nyní musí pořadatel nebo konferenciér závodu vyslovit „TJ Sokol Tri Ski Horní Počernice“, což je oficiální název našeho oddílu. Za tu dobu vyslovení mu cílem proběhnou další dva závodníci. A pokud někteří použijí celý název včetně rozepsání TJ na „tělovýchovnou jednotu“, tak mají naši závodníci ve výsledkových listinách přepsány i první sloupce s časy plavání a depa.

Ale zpět ke sportu. Letošní tréninková sezóna se myslím povedla. Přišli noví členové a jen málo původních skončilo. Ne však proto, že by se jim u nás nelíbilo. Spíše nestíhali kvůli dalším zájmům, náročnějšímu studiu nebo si našli jiný sport, který byl pro ně zajímavější. Na trénincích v bazénu bylo občas k nehnutí – 25 plavců je docela dost – ale také občas měl každý svou dráhu pro sebe (pro nezasvěcené měli jsme pronajato 5 drah). Zřejmě ti nepřítomní měli pocit, že již mají dostatečně naplaváno. Totéž platí i pro tréninky v tělocvičně i venku. Ale až závody neomylně ukáží, kdo má natrénováno a kdo ne. Nejde ani tak o umístění na prvních místech i když pro Erika, Julču, Kristýnu, Lukase, Ondru a všechny ostatní to určitě motivace je, ale jde o náročný sportovní výkon, který si trénovaný závodník užije v euforii a netrénovaný protrpí v zoufalství.

Příští tréninková sezóna 2018 – 2019 bude jiná. Třebešínský bazén se bude rekonstruovat a my se stěhujeme. Doufáme, že pouze na rok, do bazénu PS Slavie v Edenu. Od září 2018 budeme mít pravidelné plavecké tréninky ve středu a v pátek od 18 do 20 hodin. K dispozici budeme mít tři dráhy, což plně vyhoví našim požadavkům. Jedna dráha pro nováčky a poloplavce, druhá pro plavce a hobíky, třetí pro naši „elitu“. Věříme, že cílem všech bude probojovat se do elitní dráhy, protože tam si nejvíce zaplavou, zatímco v ostatních je budou trenéři soustavně opravovat, trápit a napomínat. Počet míst v elitě bude samozřejmě omezen a výběr ve smyslu – nestíháš plav mezi hobiky, bude prováděn kontinuálně. Samozřejmě, že přesuny mezi elitou a hobiky budou obousměrné. Věříme, že to bude mít motivační smysl a na konci sezóny budeme mít dvě elitní dráhy. No a v případě že budeme mít dvě hobby dráhy, můžeme aspoň říct, že to děláme pro radost.

Trénink v tělocvičné v ZŠ Na Chvalech bude probíhat stejně jako minulá léta. Jestli a jak budeme schopni nahradit pondělní trénink ještě uvažujeme. Nabízí se pondělní běhání za každého počasí nebo úterní aerobik, či podobné aktivity.

Na závěr ještě informace o zájemce o triatlon a členství v oddílu. Pokud jste řádky dočetli až sem, je zřejmé, že byste byli platnými členy našeho oddílu, protože Vám nechybí trpělivost a zájem. Rádi Vás uvítáme na některém našem tréninku a nabízíme členství. Klíčovou podmínkou je mít zájem o sport, nebát se vody, umět aspoň trochu plavat a jezdit na kole a samostatnost. Máme dlouholetou zkušenost, že u někoho jsou tyto vlastnosti přirozené téměř od narození a pak může být věková hranice pro přijetí docela nízko, někdo však může mít s těmito požadavky problém i dlouhodobě, ale dá se to překonat.

Samozřejmě pokud jde o děti, je potřebný také dostatečný čas rodičů, kteří budou svého sportovce vozit pravidelně na tréninky. Předesíláme, že jednou týdně to opravdu nestačí.

V případě zájmu nám kdykoliv zavolejte nebo napište a podrobnější informace dostanete obratem.

Na závěr přejeme všem našim závodníkům veleúspěšnou sezónu absolvovanou ve zdraví a novým zájemcům správnou volbu.

TrenéřiTOPlist