<<  zpět  >>

29.04.2019 21:54

Aquatlonový pohár 2019.

Aquatlonový pohár 2019 je za námi. Naši závodníci se rvali o přední místa, ale bohužel v týmové soutěži to nestačilo. Tentokrát záleželo na tom, jestli se závodů zúčastnili závodníci ve více věkových kategoriích.

Žákovské kategorie jsme měli sice naplněny od předžáků až po starší žáky, ale v kategorii dorostu a juniorů se aquatlonů účastnila pouze Julča a v kategorii dospělých jenom Veronika Olšová a Tereza Skuhrová. To na zisk bodů nestačilo. Získali jsme tedy body pouze z posledního pražského aquatlonu a celkově skončili mezi kluby až na 11. místě. : –(

O to větší radost máme z umístění jednotlivců. V mladších žácích máme mezi osmi nejlepšími tři závodníky, Lukáše Plice, Lucase Dubu a Matěje Procházku. V kategorii starších žáků obsadil Erik Rozsíval skvělé 2. místo, Tadeáš Štěpka 7. místo a Julča Balcarová v kategorii dorostenek rovněž 7. místo. Veronika Olšová, která se vrátila ze studií z Brna ve skvělé formě, obsadila v kategorii dospělých krásné 3. místo. Na pátém místě ve stejné kategorii skončila Tereza Skuhrová. Všem našim aquatlonistům děkujeme za reprezentaci oddílu a věříme, že budou pokračovat se stejnými i lepšími úspěchy v následujících závodech.

Nyní by měli dohnat své manko na závodech naši triatlonisté. Jejich účast je pro aspoň nějaké slušnější umístění v triatlonovém poháru nezbytná. V seriálu TRIATLON CZECHTRISERIES bude 10 závodů. První z nich je již 11.5.2019 ve Zlíně. Pro zisk bodů do poháru je nutná účast aspoň 3 závodníků v minimálně dvou věkových kategoriích, tj. žákovské, dorost-juniorské nebo dospělé. Máme skoro 40 závodníků, tak by to neměl být až takový problém, že? Ještě drobnost - započítává se zisk z maximálně 5 závodů.

Ještě si dovolím upozornit na nový a zdá se, že populární formát závodu a to závody štafet.

Pravidla jsou následující:

- Počet členů štafety: 3 (2 muži + 1 žena)

- všichni sportovci ze štafety musí být řádnými členy jednoho klubu ČTA.

- pořadí štafety: I. muž, II. žena, III. muž

- tratě: Štafety mladší a starší žáci (0,15 – 4 – 1km), mix ročníků štafet je volitelný (např. 2 mladší žáci a 1 starší žačka atd.)

- tratě: Štafety D, J a starší (0,25 – 6 – 2km), mix ročníků štafet je volitelný (např. 2 dorostenci a 1 žena atd.)

Takže hodně štěstí v TRIATLON CZECHTRISERIES.