<<  zpět  >>

27.05.2019 21:14

Triatlon Poděbrady a Brno.

Úvodní triatlonové závody jsou za námi. V Poděbradech pořadatelé dokáží vždy připravit kvalitní závod a příjemné prostředí. To také přilákalo 12 našich triatlonistů. Všichni, počínaje nejmladší 10-ti letou Anetkou Holou, až po nejstaršího Jakuba Holého, podali skvělé výkony, o čem svědčí pěkná umístění v kategoriích i v celkovém pořadí - 1. místo Erika, 2. místo Kristýny a Terezy a 4. místo Lucase a Martina. Všichni závodníci splnili očekávání a zdá se, že jsou na hlavní sezónu dobře připraveni. Pro naše dospělé závodníky to byl vlastně přípravný závod před zřejmě největším podnikem sezóny Czechmanem, který se koná příští týden v Pardubicích.

Víkend byl celý ve znamení triatlonu. Již v sobotu jsme měli zastoupení na Mistrovství České republiky ve sprinttriatlonu v Brně. Tereza Skuhrová zde obsadila 3. místo, Pavla Kotěšovcová 4. místo a Julča Balcarová 5. místo ve svých kategoriích.

Oba závody nás početným zastoupením našich závodníků potěšily a jsou příslibem do celé sezóny. Nicméně naše bodové konto v soutěži klubů stále zeje prázdnotou. Asi by bylo dobré si připomenout, jak se k bodům, které náš klub vynesou na zajímavé pohárové umístění, přijít. Stačí, aby se dorostenci, junioři a dospělí závodníci zúčastňovali závodů v počtu aspoň tří závodníků. Za dorost a juniory zatím bodují pouze Julča a Pavla, Johanka a Klára se zřejmě ještě nerozběhly a ostatní asi po letošní sezóně skončí nebo trénují pouze pro radost. Takže hlavní zisk bodů bude na spolupráci žáků a dospělých.

Dospělí ale mají ambice bodovat i v seriálu Czechman Tour, kde se sčítá 6 závodů. To je docela velký počet. Spolu s 5 započítávanými závody v Triatlon Czechseries budou mít dospělí docela honičku i když je jich nyní patnáct.

Pohárové umístění oddílu je dáno spoluprací závodníků všech kategorií, tak snad se nám podaří obhájit minulá umístění.

Příště napíšeme o tom, jak se dostat pro příští sezónu do SCM a SpS.

TrenéřiTOPlist