Počernický triatlon

Není to poprvé, kdy byl Počernický triatlon stižen totální nepřízní počasí. Pokles teploty, rozmoklé běžecké tratě, vytrvalý déšť jsme v minulosti již několikrát zažili. Polehčující okolností letošního ročníku ale byla teplá voda, kam se dalo skrýt před zimou a deštěm, (tedy aspoň závodící děti) a velmi dobře zvládnutý závod organizátorem CSG TRI Team. 

Ranní vytrvalý déšť zřejmě zamezil účasti většího počtu dětí, nakonec jich bylo ve všech kategoriích tak akorát na stupně vítězů, ale i tak to byl od nich hrdinský počin. Bohužel z našeho oddílu se v žákovských kategoriích nikdo nezúčastnil. Noví členové ještě nejsou na závody dostatečně připraveni a ostatní bodují na pohárových závodech. 

Na závod dospělých v odpoledních hodinách na trati sprint triatlonu, se již počasí částečně umoudřilo. Do vody sice závodníci šli ještě za deště, na kole jim přestalo pršet a v běhu se už i zdálo, že by se mohlo oteplit. V kategorii dospělých nastoupili i naši závodníci a nevedli si vůbec špatně. Honza Walter ve 127 - členném závodním poli obsadil 5. místo, Terka Schovalová rovněž 5. a Pavla Kotěšovcová 8. místo. Účast, průběh závodu i samotné umístění našich triatlonistů bylo velmi pěkné, zvláště k počasí a po covidových výpadcích v tréninku. Jen je škoda, že se závodu nezúčastnilo více našich dospělých závodníků. Ač se to podle výsledků nezdá, triatlonovou závodní licenci v našem oddíle má v kategorii dospělých 15 závodníků. Ze závodů ale víme o pěti z nich. Možná se to ještě do konce sezóny zlepší. Závodů je v kalendáři připraveno víc než dost. Takže se na Vás těšíme. 

Ahoj trenéři